To jaką pozycję na rynku, osiągnie dana firma, zależy od wysiłku, jaki włoży ona w swój rozwój i dobrą reklamę. Każda firma powinna mieć swoją stronę internetową, dzięki której będzie ona mogła prezentować swoją ofertę usług czy towarów. Jednak sama strona nie wystarczy, konieczne jest także jej wypromowanie. Do tego przyda się usługa katalogowania stron www, z której każda firma może skorzystać. Katalogi stron dzielą się na płatne i darmowe, każda z tych propozycji ma swoje wady i zalety.

Darmowe katalogi stron

Skorzystanie z możliwości darmowego skatalogowania strony, jak sama nazwa wskazuje nic nie kosztuje. I to jest największą zaletą tej propozycji. Trzeba się jednak liczyć z tym, że w przypadku darmowych katalogów bardzo długo czeka się się na zatwierdzenie wpisu, ponadto trzeba się liczyć z tym, że większość katalogów tego typu jest zaspamowana.

Płatne katalogi

Najlepsze katalogi stron, to płatne katalogi. Co prawda za wpis do katalogu trzeba zapłacić, ale wpisy te są zadbane, dobrze podlinkowane, są szybko akceptowane i mają lepszą indeksację. Dużo bardziej więc opłaca się skorzystać z takiej propozycji.