Ścianka reklamowa to świetne rozwiązanie, jeśli chcemy zareklamować naszą firmę podczas różnego rodzaju konferencji czy szkoleń. Co więcej, możemy też użyć jej jako element informujący potencjalnych klientów o tym, co robimy. W tym celu warto umieścić ją w biurowcu, w którym działamy. Jednak wybór odpowiedniej ścianki reklamowej nie jest prosty. Na co musimy zwrócić uwagę przy wyborze?

Jakie są nasze potrzeby

Na rynku dostępne jest bardzo dużo różnych ścianek reklamowych, które różnią się od siebie na przykład sposobem montowania, wielkością oraz kształtem. Zanim zdecydujemy się na zakup którejś z nich, powinniśmy zastanowić się nad tym, jakie są nasze potrzeby, czyli w jaki sposób chcemy ją wykorzystać. Warto rozważyć na przykład to, czy będzie ona zawsze stała w jednym miejscu, na przykład w biurze, czy może będziemy chcieli z nią podróżować i używać na różnego rodzaju konferencjach. W tym drugim przypadku, bardzo ważne jest to, żeby nasze ścianka reklamowa bardzo łatwo się rozkładała i składała. Warto też zastanowić się nad tym ile mamy przestrzeni i jak chcemy ją zagospodarować. W ten sposób będziemy mogli określić jaką ściankę reklamową kupić. Od tej decyzji będzie zależało to, czy wygodnie będzie nam się z niej korzystało. Musimy pamiętać o tym, że nie każda ścianka sprawdzi się w każdej sytuacji.

Łukowa czy prosta?

Podstawowym rozróżnieniem różnych rodzajów ścianek jest to, czy będą one proste, czy łukowe. Wbrew pozorom, jest między nimi dużo różnic. Które z nich warto wybrać? Tak naprawdę wszystko zależy od naszych potrzeb. Warto przy tym wziąć pod uwagę też estetykę, bo nasza ścianka powinna się przecież dobrze prezentować. Oprócz tego, ważne jest też to, ile powierzchni będziemy mieli do dyspozycji. Będzie to miało spore znaczenie na targach czy konferencjach. Warto pamiętać o tym, że ścianki reklamowe łukowe są znacznie bardziej stabilne, dzięki czemu nie przewrócą się, kiedy będziemy coś na nich tłumaczyć. W dodatku, zajmują one trochę mniej miejsca. Jeśli jednak przestrzeń nas nie ogranicza, lepszym rozwiązaniem będzie ścianka prosta, na której będziemy mogli więcej pokazać. Dlatego zanim wybierzemy któryś model, będziemy musieli przeanalizować to, do czego będziemy używać naszej ścianki. Jeśli będziemy ją stawiać tylko w biurowcu, lepiej będzie postawić na tą łukową, bo będzie ona znacznie bardziej stabilna i będzie się przewracać. Jednak na konferencjach lepiej sprawdzi się ta prosta, bo dzięki niej łatwiej będzie nam przekazać informacje.