“Koń wyścigowy, który stale biega o sekundę szybciej niż inne konie, jest wart o milion dolarów. Bądź gotów dać z siebie ten dodatkowy wysiłek, który odróżnia zwycięzce od zdobywcy drugiego miejsca.”

Drukarki a papier z odzysku.

W dzisiejszych czasach doba technologi zmieniła znacznie zużycie papieru, który można już zastąpić fakturami elektronicznymi, jak i również skrzynkami e-mail, przez które można wszystko przesłać, nawet to co żeśmy napisali w programie word. Dlatego też doba technologii ograniczyła nam zużycie papieru, a tym samym wycinkę lasów.
Jednak nie wszystko złoto co się świeci, dlatego też nadal korzystamy z drukarek. Drukarek, które wymagają używania papieru o wielkości A4, który daje możliwość przejrzystego wydrukowania ważnych dokumentów do urzędu oraz szereg innych rzeczy, jak zadania domowe dla dzieci w szkole, czy też mapki. Jednym słowem bez druku do dziś nie można się obejść, choć sam druk został wymyślony przez Benjamina Franklina, który do dziś jest przykładem wielu mądrych słów, czynów i dał nowy tor dla druku.

Ekologia a papier.

Odzyskiwanie różnych odpadów, które jeszcze nie przedostały się do gleby, wody i nie rozkładają się przez tysiąc lat, mogą zostać powtórnie wykorzystane do użytku. To pozwala na ograniczenie substancji trujących, chemicznych co powoduje degradację środowiska.
Papier z odzysku to możliwość recyklowania surowca, który później zostanie powtórnie przetworzony na czystą kartę papieru, na której można wydrukować fakturę, czy też inne ważne informacje. Recykling papieru jest bardzo modny i często można na opakowaniu papieru A4 zobaczyć napisy lub hasła typu papier eco, recykling, czy papier z odzysku. W ten sposób producent papieru daje nam do zrozumienia, że papier wykonano nie bezpośrednio ze źródeł naturalnych, a już z raz użytych surowców, które zostały ponownie przetworzone.
Podsumowując, druk na papierze z recyklingu jest bardzo popularny wśród firm i w innych środowiskach. Jak i również drukarki to wspaniałe urządzenia, a użytkowanie ich nie szkodzi środowisku naturalnemu, gdyż papier, który jest do nich używany został powtórnie odzyskany, zachował środowisko naturalane bez zniszeń.