Druk nie jest niczym nowym – pierwsze druki drzeworytnicze na papierze wykonywane były w Chinach już w VII wieku, inne formy przenoszenia treści na konkretne podłoże pojawiały się jednak wiele stuleci przed tym wydarzeniem. Mimo swej długiej historii rozwój druku w dalszym ciągu się nie zakończył – tradycyjne maszyny drukarskie są bowiem obecnie zastępowane przez nowoczesne technologie, do których wykorzystywane są głównie komputery.

czcionki drukarskie sprzedam – tylko po co?

Jeszcze nie tak dawno ogłoszenia w stylu tego powyższego – czcionki drukarskie sprzedam – skierowane były do osób, które wykorzystywały by je w swojej codziennej pracy. Obecnie jednak bardziej interesują różnego rodzaju kolekcjonerów, muzea itp. Wraz z rozwojem techniki znacznie rozwinął się też bowiem sprzęt poligraficzny.

Sprzęt poligraficzny – czyli co?

Poligrafia jak wiemy to dziedzina zajmująca się drukiem, do czego wykorzystywane są różnego rodzaju maszyny drukarskie, ale nie tylko. Ważne jest też przygotowanie treści, która poddana ma być temu procesowi i np. oprawienie go po fakcie – te procesy także wymagają specjalistycznego sprzętu.