W dzisiejszej dobie praktycznie każdy korzysta z Internetu. Nie ma w tym nic dziwnego, współczesna technologia jest bardzo dobrze rozwinięta, co rusz pojawiają się nowe sprzęty i oprogramowania. Dzięki temu mamy dostęp do najnowszych technologii, z którymi wiele możemy zdziałać. Obecnie prawie każdy ma komputer w domu, każdy też wykorzystuje go do swoich celów. Niektórzy używają go do pracy, inni do nauki, jeszcze inni do zabawy, a najczęściej korzysta się z nich w każdym z tych celów. Warto jednak rozeznać się nieco bardziej w temacie komputerów i informatyki, bo dzięki nim można stworzyć wiele ciekawych rzeczy.

Programy graficzne

Na komputerze można sobie zainstalować wiele ciekawych programów. Każdy z tych programów ma inne założenie i zastosowanie. Obecnie bardzo popularne są programy graficzne, które można wykorzystywać do celów prywatnych albo zawodowych. Jednym z takich programów, o którym prawie każdy słyszał, jest Photoshop. Ten program nie ma sobie równych, jeśli chodzi o obróbkę zdjęć, ich formatowanie i edytowanie a także tworzenie ciekawych grafik. Ma on mnóstwo ciekawych funkcji, którym warto się bliżej przyjrzeć.

Ciekawe funkcje Photoshopa – jak zrobić cień w photoshopie?

Program Photoshop od lat jest nieustannie ulepszany. Ma coraz więcej funkcji, dzięki czemu jest jeszcze bardziej funkcjonalny i praktyczny, ma też szerokie zastosowanie biznesowe i prywatne. Jego obsługa jest bardzo prosta a dzięki samouczkowi, każdy poradzi sobie z jego obsługą. Jeśli na przykład kogoś interesuje kwestia jak zrobić cień w photoshopie, wtedy może skorzystać z podpowiedzi w programie. Aby zrobić cień, wystarczy wejść w opcje, nacisnąć opcję mieszania a następnie wybrać jeden ze stylów czyli cień. Potem można się już zacząć bawić z tworzeniem cienia, można edytować krycie, nakładać różne warstwy itp. Jak więc można zauważyć, nie jest to nic trudnego ani skomplikowanego, na pewno wiele osób korzysta z tej funkcji programu, bo jest bardzo wygodna i praktyczna i ma szerokie zastosowanie.