Czasami w kuchni potrzebna jest odmiana od standardowych i wciąż powtarzanych przepisów. Niekiedy mamy też ochotę przetestować coś nowego. Zdarza się również, że mamy ochotę na konkretne danie, a niestety narzucona dieta zdrowotna lub odchudzająca uniemożliwiają nam jedzenie konkretnych produktów.
Niekiedy wystarczy jednak odrobina kreatywności, żeby wyczarować na talerzu coś nietypowego i naprawdę pysznego. Czymś takim jest na przykład makaron z marchewki.

Makaron z marchewki – co to takiego?

Nie ma nic prostszego niż przyrządzenie takiego makaronu. Wystarczy dokładnie umyć ją, obrać, a następnie z pomocą obieraczki do warzyw, pociąć ją na cienkie i długie paski.

Tak przygotowany produkt następnie smażymy kilka minut na patelni, na której wcześniej przypiekliśmy delikatnie czosnek. Wystarczy naprawdę krótki czas, żeby marchewka była idealna do spożycia.

Do tak przyrządzonego warzywa można dorobić na przykład kremowy sos na bazie serka, oliwy i oliwek lub wykorzystać je jako zdrowy i pyszny dodatek do mięs. Możliwości jest wiele, a wszystkie smakują po prostu fenomenalnie.