Druk to inaczej wielokrotne odbicie tej samej treści, czyli przykładowo tekstu bądź grafiki na tak zwanym podłożu drukarskim, który stanowić może papier, ale nie tylko. Druk często dokonywany jest też na przykład na różnego rodzaju tkaninach (korzysta z niego branża odzieżowa itd.) czy innych materiałach takich jak szkło, drewno czy plastik (np. do wykonania różnych gadżetów reklamowych). Wraz z rozwojem techniki unowocześniły się także metody, jakie są wykorzystywane do produkcji druku. Zastanawia Cię, co to jest druk cyfrowy?

Co to jest druk cyfrowy

Obecnie tradycyjne maszyny drukarskie wykorzystywane są coraz rzadziej, zastąpione zostały bowiem przez nowoczesną technologię, a konkretnie komputery i podpięte do nich urządzenia peryferyjne, takie jak drukarki czy plotery. Służą one do druku cyfrowego. Charakteryzuje się on tym, że materiały przeznaczone do powielenia przygotowywane są w formie elektronicznej, zachodzi też możliwość dokonania drobnej personalizacji, czyli zmian w każdej odbitce.

Druk cyfrowy Bydgoszcz

Druk w formie cyfrowej staje się normą, dlatego znalezienie punktu poligraficznego oferującego druk cyfrowy Bydgoszcz nie powinno stanowić problemu.