Boliwia to z pewnością wyjątkowy kraj: zachwyca bogatą kulturą, doskonałym jedzeniem oraz niesamowitymi krajobrazami. Znajdują się tutaj zadziwiające formacje geologiczne, kaniony i wąwozy, a nawet kolorowe jeziorka i wyjątkowa na skalę światową solna pustynia. Przedstawiamy pięć najpiękniejszych miejsc Boliwii, które warto zobaczyć podczas wizyty w tym kraju!

1.Droga Śmierci

W państwie Boliwia droga śmierci nie cieszy się dobrą sławą. Rocznie dochodzi tutaj do 300 wypadków! Ciągnąca się na ponad 60km droga zapewnia jednak zapierające dech w piersiach widoki. Wijące się żwirowe ścieżki tuż przy zboczach sprawiają, że jest do doskonała trasa widokowa, dzięki której możemy podziwiać niesamowite formacje, kaniony i okoliczną przyrodę.

2. Laguna Verde

Laguna Verde to jedno z kilku kolorowych jeziorek położonych na terenie Boliwii. Jezioro ma intensywną, turkusową barwę, przez co stanowi doskonałe tło dla fotografów. Leży na wysokości 5000m n.p.m, u podnóża majestatycznego wulkanu Licancabur.

3. Pustynia Solna

Salar de Uyuni to miejsce, z którego słynie Boliwia. Ogromny teren jest pozostałością po wyschniętym jeziorze. W słoneczne dni warstwa soli przypomina lustro, przez co panorama zdaje się nie mieć końca. Doceniane jest nie tylko przez turystów, ale również przez fotografów z całego świata.

4. Laguna Colorada

Kolejne jezioro boliwijskie, które swoją niezwykłość zawdzięcza intensywnie bordowemu zabarwieniu. Na jego całej powierzchni można zauważyć wystające, białe wysepki z boraksu, które podkreślają barwę wody. Miejsce to słynie z występowania dużych gromad flamingów – przy odrobinie szczęścia można zaobserwować tysiące białych i różowych ptaków.

5. Valle de la Luna

Valle de La Luna to pustynny teren, na którym występują strzeliste formacje skalne. Nie bez powodu nazywany jest “Księżycową Doliną” – surowy klimat sprawia, że występuje tu bardzo niewielka roślinność, jednak formy skalne, płaskie wzniesienia i wijące się między nimi ścieżki sprawiają wrażenie pobytu w zupełnie nieznanym miejscu.

Na terenie Boliwii znajduje się wiele jezior i lagun, parków narodowych i miejsc całkowicie nieznanych przez człowieka. To państwo, które zachwyca niemal na każdym kroku i pozwala na przeżycie przygody życia.