Poligrafia jest bardzo specyficzną, ale też prężnie się rozwijająca dziedziną techniki, Wpływ ma na to niewątpliwie dynamiczny rozwój przemysłowy.

Przemysł poligraficzny w Polsce

Zastanawiasz się, czy inwestycja w przemysł poligraficzny w Polsce się opłaca? Jak najbardziej! Według danych statystycznych w roku 2017 produkcja sprzedana tej gałęzi przemysłu wyniosła 15, 5 mld zł, w 2018 zaś wzrosła o kolejne 4-5%. W branży zatrudnionych jest ponad 50 tys. osób i liczba ta stale rośnie. Polska jest zdecydowanym liderem branży poligraficznej w Europie środkowo-wschodniej, zaś w całej Unii Europejskiej zajmuje bardzo wysokie, 7 miejsce.

Targi poligraficzne

O popularności tej branży w naszym kraju świadczą także organizowane kilka razy do roku w wielu miastach Polski targi poligraficzne, na których prezentowane są różnego rodzaju nowinki techniczne, trendy na rynku poligraficznym, nowoczesne maszyny drukarskie, przygotowujące do druku, introligatorskie itd. Jest to doskonała okazja do zorientowania się na rynku i znalezienie dla siebie odpowiedniej niszy bądź kierunku rozwoju.