Rysowanie po ścianach stanowi naturalny etap rozwoju malucha. Oczywiście jedne dzieci tworzą więcej arcydzieł, inne mniej, jednak w każdym domu, w którym mieszka osesek, z pewnością odnajdziemy na ścianach ślady jego działalności artystycznej.

Żeby nieco okiełznać twórczość malucha, warto zaopatrzyć się w suchościeralną tablicę magnetyczną, która posłuży dziecku nie tylko w najmłodszych latach do rysowania, ale także w wieku przedszkolnym i szkolnym, pełniąc również funkcję edukacyjną.

Zalety suchościeralnych tablic magnetycznych

Do najważniejszych zalet suchościeralnych tablic magnetycznych należy zaliczyć ich wielofunkcyjność oraz łatwość utrzymania w czystości.

Zamontowana na ścianie tablica magnetyczna, w przeciwieństwie do popularnych tablic kredowych na stojakach, nie zajmuje przestrzeni podłogi, dając przy tym sporo miejsca na rysowanie, czy ekspozycję.

Z uwagi na dostępność wielu rozmiarów, można dopasować jej wymiary do własnych potrzeb i możliwości. W odróżnieniu od korkowych odpowiedników, suchościeralna tablica magnetyczna zapewnia doskonałe warunki higieniczne. Gładkość materiału, z jakiego jest wykonana, umożliwia łatwe utrzymanie w czystości. Z tego powodu świetnie nadaje się dla dzieci uczulonych na przykład na pyłki roślin czy roztocza.

Suchościeralna tablica magnetyczna dla przedszkolaka

W pokoju przedszkolaka, suchościeralna tablica magnetyczna spełnia funkcję dekoracyjną oraz edukacyjną. Poza możliwością tworzenia rozmaitych rysunków, które w łatwy sposób można usunąć, może posłużyć jako miejsce ekspozycji prac papierowych czy fotografii. Magnesy stanowią bezpieczny sposób przytwierdzania do tablicy – dziecko nie skaleczy się, a także w łatwy sposób samodzielnie może zmieniać rozmieszczenie przypiętych kartek.

Tablica suchościeralna przyda się również do zabawy w szkołę, a także do nauki pisania. Można na niej także stworzyć razem z dzieckiem rysunkową listę rzeczy do zrobienia w danym dniu. Po wykonaniu zadań maluch może wymazać to, co zostało już zrobione. W ten łatwy sposób można pomóc dziecku w wyrobieniu nawyku porządku i planowania, tak przydatnych w późniejszym, szkolnym i dorosłym życiu.