Oringi, co to jest i czemu służy?
Oringi wykonane z gumy są doskonałym materiałem służącym do uszczelniania połączeń o przekroju okrągłym. Produkowane są w różnych rozmiarach, dlatego stosowane są w wielu gałęziach przemysłu, szczególnie w mechanice. Oringi gumowe zostały podzielone na kilka kategorii ze względu na ich właściwości i materiał z którego zostały wykonane. Dzisiaj możemy wybierać z pośród kilku rodzajów, a są nimi oringi sylikonowe, które posiadają certyfikat umożliwiający im styczność z żywnością dodatkowo mogą pracować w temperaturach od -50 do nawet +300 stopni Celsjusza. Kolejnymi oringami wartymi uwagi są oringi gumowe FEP posiadające dodatkową ochronę z teflonu, która zwiększa ich odporność na środki chemiczne. Natomiast oringi HNBR przeznaczone są do pracy w kontakcie z olejami czy nawet ozonem. Kupując oringi gumowe warto zapoznać się z konkretnymi modelami i z ich charakterystyką.
Pierścienie zgarniające
Pierścienie zgarniające stosowane są w większości urządzeń pneumatycznych oraz hydraulicznych. Wytwarzane są z elatomeru nitrylowego i posiadają specjalną wargę służącą do zgarniania zanieczyszczeń które mogły by spowodować uszkodzenie maszyny. Ich głównym zadaniem jest właśnie ochrona przed przedostawaniem się do systemu obcych cząsteczek typu ziarenka piasku, które pomimo iż są wręcz niezauważalne mogą spowodować wielkie uszkodzenia. Mogą być stosowane wszędzie gdzie istnieje ryzyko przedostania się do systemu pyłów, kurzy i cieczy. Ich głównymi zaletami są niewielkie rozmiary, w miarę łatwy montaż i stosunkowa niska cena za sztukę. Warto dodać, że pierścień zgarniający wykazuje dobrą wytrzymałość na zróżnicowane temperatury, ich zakres to od -40 do +120 stopni Celsjusza.
Dlaczego ważne jest dostosowanie stanowiska pracy
Stanowisko montażowe jest jednym z najważniejszych punktów na każdej linii produkcyjnej. Dzięki znakomicie dostosowanemu stanowisku pracy praca w tym miejscy w tym wypadku zapewne będzie to łączenie części, może przebiegać o wiele szybciej oraz może okazać się bezpieczniejsza dla jej użytkownika. Takie stanowisko montażowe powinno być dostosowane głównie pod jego pracownika. Dzięki nowoczesnej technice i coraz to nowym wynalazkom dostosowanie takiego stanowiska nie jest żadnym wyczynem. Na ten przykład możemy zamontować blat, który może być samoczynnie ustawiany do warunków fizycznych jego użytkownika. Ogólny zamysł nowoczesnych stanowisk pracy polega na tym aby jego elementy można było łatwo zmieniać bez większego wysiłku. Ponieważ pracownicy zmieniają się na stanowisku pracy, a przecież nie każdy posiada takie same warunki fizyczne, a dyskomfort odczuwany w miejscu pracy, obróci się automatycznie w złą efektywność. A dobrze usytuowane stanowisko montażowe będzie owocować w korzyści dla obydwu stron. Zarówno dla pracownika jak i całej firmy. Całkowita wymiana starego na nowe stanowisko pracy na linii produkcyjnej nie jest stosunkowo droga, jednak z czasem zacznie powodować lepsze dochody.
Najnowsze komentarze