Organizując ślub i wesele ciągle podliczamy coraz to nowe wydatki. Suknia ślubna, kwiaty, sala, catering, coraz częściej noclegi… Jedną z bardziej kosztownych usług jest zatrudnienie fotografa, który uwieczni ten szczególny dzień w naszym życiu. Przed nami przede wszystkim podjęcie decyzji czy chcemy mieć na pamiątkę tylko zdjęcia czy może jeszcze film. Co prawda obie opcje są kuszące, jednak wiele par wybiera ostatnimi czasy wyłącznie fotografa, który wykona i przygotuje zdjęcia. W końcu musimy dowiedzieć się ile kosztuje fotograf na wesele.

Co zapewni nam fotograf

Obsługa ślubu i wesela przez fotografa może być zróżnicowana pod względem kosztów Co prawda jej cena to około 3000 złotych, to kwoty te są zależne od czasu, który spędzi z nami profesjonalista. Wielu fotografów ma z góry przygotowane pakiety obejmujące uwiecznienie nie tylko wesela i uroczystości zaślubin ale również przygotowania pany i pana młodych wieczór panieński i kawalerski. Oczywiście wiele osób proponuje także sesję poślubną. Ceny wahają się również w związku z wielkością miasta, w którym poszukujemy fotografa. W trakcie przygotowań do wyboru fotografa warto również pamiętać, że jego praca nie obejmuje wyłącznie dnia wesela i dodatkowo czasu na sesję poślubną w plenerze, ale również wybór i obróbkę graficzną wykonanych zdjęć zgodnie z naszymi wskazówkami. Z tego też powodu realizacja zlecenia na wykonanie zdjęć z wesela może wbrew pozorom trochę potrwać. Szczególnie, że galeria upamiętniającą ten szczególny dzień zawsze jest bardzo obszerna, liczy nawet setki zdjęć.
Oczywiście gdy już wybierzemy osobę, która wykona zdjęcia na naszym weselu możemy omówić z nią wszystkie nurtujące nas sprawy. W ten sposób możemy ustalić szczegóły wykonania konkretnego pakietu zdjęć i dzięki temu uzyskać optymalny dla siebie zestaw zdjęć stanowiących niezapomnianą pamiątkę na lata. W końcu ślub jest dla każdego człowieka wyjątkowym wydarzeniem, które wymaga wyjątkowej oprawy, nie tylko muzycznej i estetycznej ale również tych aspektów, które będą nam o tym wszystkim przypominać.