Popularność branży poligraficznej w Polsce nie słabnie, a wręcz przeciwnie – ma się bardzo dobrze. W samym 2017 roku produkcja sprzedana tej specyficznej gałęzi przemysłu wyniosła ponad 15 mld zł, w 2018 roku natomiast kwota ta wzrosła o dodatkowe 4 – 5%.

giełda maszyn poligraficznych

W branży zajmującej się poligrafią zatrudnionych jest ponad 50 tys. osób i liczba ta stale rośnie. O popularności poligrafii świadczy też fakt, że coraz więcej młodych ludzi rozpoczyna edukację w tym kierunku, a nowe punkty usługowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Jeśli planujesz otworzyć swój własny biznes poligraficzny giełda maszyn poligraficznych jest miejscem, które warto odwiedzić.

Giełda poligraficzna

Niestety sprzęt używany w poligrafii jest dosyć kosztowny i wielu osób nie stać na zakup nowych urządzeń. Giełda maszyn poligraficznych oferuje zwykle zarówno nowe, jak i używane czy poleasingowe maszyny. Giełda poligraficzna to nie tylko maszyny drukujące, ale tez przygotowujące do druku, introligatorskie, laminujące itd. – słowem wszystkie, które niezbędne są do kompleksowo wykonanej usługi, jakiej oczekują klienci.