Korepetycje z języka niemieckiego stają się coraz bardziej powszechne, ponieważ to właśnie język niemiecki jest drugim, najczęściej wybieranym przedmiotem, jakiego chcą uczyć się juz od najmłodszych lat dzieci w szkołach, bo w dzisiejszych czasach znajomość dwóch języków stała się już normą.
Nauczyciele często nie są w stanie zrealizować całego zaplanowanego materiału, ponieważ nie pozwala im na to czas, a język niemiecki nie należy do najłatwiejszych, gdyż wiele zwrotów może być mylona z językiem angielskim.
Przedmiot ten, jest także coraz częściej wybierany na egzamin maturalny, ponieważ to właśnie język niemiecki jest potrzebny podczas rekrutacji na wielu uczelniach wyższych, czego przykładem może być Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.
O rozpoczęciu studiów właśnie w tej akademii, marzy większość maturzystów, pragnących zdobyć również wiele praktycznej wiedzy, by po jej ukończeniu zdobyć dobrze płatną pracę oraz cieszyć się uznaniem ze strony swych przyszłych pracodawców.
Znajomość języka niemieckiego, może także skłonić do podjęcia studiów na kierunku jakim jest filologia germańska, by w przyszłości zostać np. tłumaczem.
Aby skutecznie nauczyć się jakiegokolwiek języka potrzebne są nie tylko ćwiczenia pisemne, ale często również i wiele godzin dialogu, aby zacząć płynnie mówić. W tym celu konieczne mogą okazać się właśnie korepetycje z niemieckiego, dzięki którym można wyszlifowac swój język.